NowaMeb

Meble kuchenne w stylu loftowym

 

Styl loftowy stanowi łącznik pomiędzy sztuką, a osobowością właściciela kuchni.

Meble kuchenne w stylu loftowym to meble nowoczesne, surowe, bez przepychu. Styl loftowy stanowi łącznik pomiędzy sztuką, a osobowością właściciela kuchni. Odnajdujemy w nim dozę eklektyzmu - zaskakujące zestawienia (miękkie - twarde, zimny beton - ciepłe drewno). Styl ten najlepiej odnajduje się w dużych pofabrycznych, magazynowych, przestrzeniach.

 


Cechy stylu

Najważniejszą cechą rzucającą się od pierwszego spojrzenia jest obecność struktur: cegły, beton połączonych z ciepłym drewnem. Drewno powinno posiadać cechy starego, po przejściach. Nie może zabraknąć także stylizowanych lamp, krzeseł.
Styl ten niesie ze sobą również pewną różnorodność. Możemy zostawić ściany i podłogi stare, a meble mogą być nowoczesne. Można też wybrać dodatki i akcesoria kuchenne, które kojarzą się z przeszłością poprzemysłową przy zachowaniu klasycznego wyposażenia. We wnętrzach pożądanymi elementami są widoczne rury, belki, kable przebiegające przez ściany, czy stropy. Które mogą stanowić tło lub wysuwać się na pierwszy plan przestrzeni kuchennej.

Wbrew powszechnej opinii loft wymaga precyzji i dopracowania w każdym szczególe. Nie dopuszczalna jest plątanina kabli, czy jakieś niedoróbki.

Generalnie twierdzi się, że to wnętrze powinno narzucić nam styl loft - duże, wysokie pomieszczenia o charakterze przemysłowym. Jedna miłośnicy tego stylu z powodzeniem mogą stosować wszystkie elementy takiego wystroju również w małej kuchni oraz w bloku lub mieszkaniu i to całkiem nowych.

Meble kuchenne w stylu loftowym
Potrzebujesz fachowej pomocy?
Chętnie doradzimy i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.
Skontaktuj się z nami bezpłatnie i bez zobowiązań
Sprawdź nas
Copyright © 2022 NowaMeb